Potrzebuje uzyskać dane dostępowe do serwera, które umożliwią firmie zainstalować nową stronę WWW.

Najlepszym i najszybszym wyjściem, jest odszukanie maila rejestracyjnego serwer, który zawiera wszystkie niezbędne informacje. Jeżeli nie jest to możliwe, należy odtworzyć wszystkie dane od początku, ponieważ nasza firma nie przechowuje haseł w otwartym tekście, nie jesteśmy w stanie odtworzyć haseł, które były do ciebie wysłane.

Dostęp do bazy danych

Adres serwer bazy danych (MS SQL, PGSQL, MySQL, Cassandra itd). Jest dostępny w panelu klienta. Po zalogowaniu przejdź do opcji Bazy -> Bazy MySQL

I skopiuj dane dostępowe do twojej bazy danych: Nazwa Host Użytkownik

Hasło do bazy danych jeśli nie pamiętasz, będzie zapisane w skryptach umieszczonych na serwerze FTP. Hasło można zmienić/ustanowić nowe (Bazy > Zmień hasło MySQL); należy jednak pamiętać, że po zmianie hasła, będzie trzeba zaktualizować hasła do serwera MySQL we wszystkich skryptach, które korzystają z bazy danych.

phpMyAdmin

phpMyAdmin to narzędzie do zarządzania bazami danych MySQL, link do twojej aplikacji phpMyAdmin jest dostępny w panelu klienta: Bazy > phpMyAdmin. Hosting Dedykowany - ma dedykowane aplikacje, które także posiadają tam własne adresy.

Dostęp do serwera FTP

Dostęp do serwera FTP wymaga podania następujących danych:

adres serwera to jedna z zaparkowanych domen na twoim serwerze. Najbezpieczniej jest podawać te domeny z końcówką hostit.pl, ponieważ są to domeny techniczne i zawsze dostępne. Hasło do FTP w większości przypadków jest takie samo jak do panelu klienta, można ew. Je zmienić https://hostit.pl/pomoc/641,odzyskanie-dostepu-do-konta.html Login to ten sam, który wykorzystujesz do logowania do panelu klienta Pełen sposób konfiguracji klienta FTP opisany jest tutaj https://hostit.pl/blog/405,filezilla-wazne-zmiany-w-konfiguracji-klienta-ftp.html

Dostęp do serwera SSH

Należy wygenerować nowe hasło do serwera SSH w panelu klienta. Uwaga, dostęp do SSH jest zarezerwowany tylko dla właścicieli kont w opcji Hosting Dedykowany.