Pomoc i Dokumentacja

Działy pomocy

Całą dokumentację podzieliliśmy na działy tematyczne, w których wylistowane są wszystkie tematy. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, skontaktuj się z nami.

Poczta E-mail
Konfiguracja skrzynek e-mail oraz programów pocztowych w ramach Twojego serwera.
Połączenia FTP
Informacje na temat użytkowania serwera FTP w ramach usługi serwera. Programy do wysyłania/pobierania danych z serwera
Bazy danych
Obsługa serwera MySQL, PgSQL z poziomu panelu klienta i aplikacji typu phpMyAdmin
Certyfikaty SSL
Wykorzystanie certyfikatów SSL oraz szczegółowe informacje dot. tych produktów
Domeny
Domeny internetowe, rejestracja, transfer oraz cesje
Linux
Konfiguracja usług i korzystanie z konsoli SSH, oraz serwerów aplikacji
Porady
Informacje dot. odnajdywania i rozwiązywania potencjalnych problemów
Windows
Konfiguracja usług specyficznych dla systemów Windows oraz Windows Server
Płatności
Informacje dot. płatności za zamówione usługi
Panel klienta
Zarządzanie usługami z poziomu panelu klienta udostępnianego przez hostit.pl
Kilka najczęstszych pytań i odpowiedzi
Jaki jest dostępny panel do zarządzania serwerem?
Wszystkie serwery zarządzasz systemem SerwerOS, który jest tworzony nieprzerwanie od 2003 roku – tylko i wyłącznie dla potrzeb naszych klientów. SerwerOS przy olbrzymich możliwościach, pozostaje niebywale prosty i przyjemny w obsłudze. Nasz system obsługi serwerem to jedna z cech, która powoduje, że wielu z naszych klientów powierza nam swoje strony WWW i obsługę pocztę email nieprzerwanie od wielu lat.
Czy moje dane są bezpieczne i wolne od inwigilacji?
Nasza firma posiada 100% polski kapitał, wszystkie dane klientów przechowujemy w data center zlokalizowanym w Polsce. W związku z tym hostit.pl jest wolne od inwigilacji National Security Agency. Powierzając nam obsługę swojej poczty WWW oraz strony masz pewność, iż wszystkie przechowywane dane na naszych serwerach są wolne od działań obcych służb.
Czy na stronach klientów wyświetlacie reklamy?
Nie. Nie ingerujemy w treści emitowane przez strony klientów, dlatego też nie wyświetlamy reklam ani żadnych innych elementów na stronie klienta. Hostit.pl oferuje hosting bez reklam. Jeżeli na Twojej stronie wyświetlane są reklamy, sprawdź kod strony czy przypadkiem nie masz zainstalowanych liczników lub innych „bezpłatnych” dodatków z oferujących tego typu narzędzia dla webmasterów – jest to jedna z najczęstszych przyczyn wyświetlania niechcianych reklam.
Czy nowo aktywowany serwer wirtualny jest widoczny w sieci od razu po rejestracj?
W większości przypadków, tak. Proszę jednak pamiętać, że pomimo natychmiastowego uruchomienia Państwa serwera, pierwsze zalogowanie się na serwer FTP lub odwiedzenie strony WWW może charakteryzować się brakiem dostępu do serwera FTP lub HTTP przed upływem godziny od czasu rejestracji. Jest to spowodowane wymogiem propagacji DNS.
Czy mogę was odwiedzić?
Nie jesteśmy tworem wirtualnym zaś, nasze biuro obsługi klienta nie ogranicza się tylko do posiada adresu email, czy telefonu. Proszę mięć na uwadze, że wszystkie ceny obowiązują tylko w przypadku zamówień realizowanych poprzez WWW.
Czy domena i strona WWW jest tym samym?
Nie. Domena internetowa, a strona WWW to dwie odrębne usługi. Najłatwiej te dwie sprawy porównać do nr telefonu (domena internetowa) oraz aparatu telefonicznego (strona www). Sam fakt posiadania nr telefonu w jakieś sieci komórkowej, nie umożliwi wykonywania czy też odbieranie połączeń. W tym celu potrzebujesz jeszcze aparatu telefonicznego, aby móc dzwonić lub odbierać połączenia. Sam nr telefonu (domena internetowa) gwarantuje Ci unikalny identyfikator, który możesz przekazać znajomym lub swoim klientom.