Z certyfikatami SSL dla stron internetowych i sklepów sprawa jest bardzo prosta. Pomimo iż są ich dziesiątki na rynku, powinieneś określić jeden z czterech podstawowych wymogów jakich oczekujesz od certyfikatu SSL.

Cena

Jeżeli jesteś osobą prywatna i prowadzona strona WWW nie jest firmowa, nie posiadasz żadnych sprecyzowanych wymagań wybierz pomiędzy Comodo PositiveSSL lub RapidSSL. Każdy z nich będzie w tym wariancie dobrym wyborem. Więcej o różnicach pomiędzy tymi certyfikatami tutaj: Comodo PositiveSSL czy RapidSSL

Zabezpieczenie kilku adresów za pomocą jednego certyfikatu

Certyfikaty typu SAN zabezpieczają od 3 do więcej nie związanych ze sobą domen, certyfikaty typu wildcard zabezpieczają wszystkie subdomeny pierwszego rzędu jednej domeny (np. *.hostit.pl)

Polecane certyfikaty Wilcard

Certyfikaty SAN to doskonały wybór dla firm, które chcą zabezpieczyć kilka domen jednym certyfikatem. Sumaryczna cena będzie tym niższa im więcej zabezpieczasz domen. Wszystkie domeny w przypadku certyfikatów SAN muszą być określone przed wystawieniem certyfikatu.

Prowadzisz sklep internetowy

Dla stron firmowych oraz sklepów internetowych powinieneś wybrać certyfikaty typu OV lub EV, które pozwalają nabywcy zweryfikować sprzedawcę bezpośrednio z okna przeglądarki. Kliknięcie w ikonę kłódki, spowoduje wyświetlenie pełnych danych właściciela strony www lub sklepu internetowego.

  • Czy osoba prywatna może otrzymać certyfikaty typu OV lub EV?
  • Nie
  • Czy sklep internetowy może zainstalować Comodo PositiveSSL (najtańszy certyfikat SSL)?
  • Oczywiście, możesz wybrać nawet najtańszy certyfikat SSL. Pamiętaj najgorszym wyborem jest brak certyfikatu.

Oczekujesz zielonego paska w oknie przeglądarki

Prowadzisz poważny sklep internetowy lub stronę www dla osób, które kładą duży nacisk na bezpieczeństwo, są świadomymi użytkownikami sieci internet?

Zdecydowanie produkty typu EV (polecamy Comodo EV Certificate - mariaż ceny i jakości).

Na naszej stronie oferujemy szereg różnych certyfikatów. Jeśli jednak nie jesteś ekspertem lub nie posiadasz bliżej sprecyzowanych wymagań, spokojnie możesz zawęzić wybór do opisanych tutaj produktów.

Wnikliwym proponujemy wpis pod tytułem: Wszystko co musisz wiedzieć o certyfikatach SSL i o czym nie powiedział ci informatyk