Jeżeli korzystasz z opcji wyślij kopię do lub aliasu, który przesyła kopię wiadomości na skrzynkę email umieszczoną na innym serwerze, np:

  • Twoja skrzynka to biuro@jakasdomena
  • Wysyłasz kopie wiadomości na skrzynkę janek@wp czy iwona@gmail

Możesz i zapewne jesteś nadawcą spamu, ponieważ wystarczy wysłać wiadomość np. oferującą sprzedaż nielegalnych produktów na twój adres email, z którego przekierowujesz wiadomości na pocztę w innej infrastrukturze. W rezultacie możesz spowodować zablokowanie naszych adresacji IP lub nawet narazić się na sankcje prawne.

Wysyłanie automatycznie kopii wiadomości na skrzynki pocztowe umieszczone po za naszą infrastrukturą, czyli do innej firmy (wp, onet czy gmail) jest złą praktyką. Należy rozwiązać to inaczej, skonfiguruj pobieranie automatyczne wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej na onecie czy gmail, tak aby to te systemy pocztowe odbierały wiadomości automatycznie.

Więcej szczegółów na temat konfiguracji znajdziesz u swojego dostawcy poczty, do którego kierujesz kopie wiadomości.

Jeżeli pomimo tego chcesz wysyłać wiadomości automatycznie, powinieneś uruchomić pocztę dedykowaną, gdzie wszelkie konsekwencje takiego postępowania uderzą w reputację Twojej poczty, a nie pozostałych naszych klientów.

Rozsyłanie spamu może i często jest powodem rozwiązania przez nas umowy świadczenia usługi hostingu. W związku z tym apelujemy o poszanowanie zasad współpracy.