Posiadacze usługi poczty dedykowanej oraz hostingu dedykowanego mogą w pełni sterować zachowaniem opcji wyślij kopię do.

Posiadając dedykowany adres IP (poczta dedykowana oraz hosting dedykowany) dla poczty możesz dla poszczególnych kont email włączyć wymuszenie przekazywanie wiadomości nawet gdy system podejrzewa, że przekazywana wiadomości jest spamem.

Zalecamy nie włączania tej opcji dla wyślij kopię do gdzie skrzynka docelowa jest utrzymywana na serwerach z poza infrastruktury hostit.pl, ponieważ istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że Twoje adresy IP wpadną na czarną listę u dostawców poczty, co może znacząco utrudnić dostarczanie Twojej poczty na inne serwery.

Uwaga jeśli jako opcję wyślij kopię do podasz email, zaś ten email będzie wskazywał serwer zewnętrzny - to jest to wysyłka po za infrastrukturę hostit.pl, która może powodować powyżej opisane implikacje.

Stosowanie opcji wyślij kopię do na adresy końcowe, które są utrzymywane w ramach infrastruktury hostit.pl (Aplikacje Dedykowane, Poczta Dedykowana, Hosting Dedykowany oraz Hosting WWW) jest w pełni bezpieczne.

Konfiguracja

W celu włączenia zaloguj się do panelu klienta, następnie w menu po lewej stronie, kliknij w Poczta a następnie Skrzynki

Na liście utworzonych skrzynek kliknij w nazwę skrzynki email, dla której chcesz zmienić ustawienia opcji Wyślij kopię do

W celu włączenia opcji kliknij w przełączniku dla opcji Wyślij nawet gdy spam - tak aby zaświecił się na zielono.

Kliknij zapisz.

Uwaga! W przypadku Hostingu WWW bez poczty dedykowanej, zmiana stanu opcji Wyślij nawet gdy spam nie wpływa na działanie Wyślij kopię do (poczta może nie być przekazywana, gdy jest podejrzenie o spam)

Zmiana stanu opcji powinna wpłynąć na działanie Twojego serwera poczty w ciągu kilku - kilkunastu minut.