Przejdź do listy zaparkowanych domen w panelu klienta, następnie kliknij na nawie domeny głównej (jeśli chcesz np. wydelegować adres subdomena.hostit.pl - musisz edytować hostit.pl).

Uwaga. Jeśli wcześniej zaparkowałeś subdomenę - jako domenę - należy ja uprzednio wyparkować z serwera hostit.pl

Przejdź do zakładki serwer DNS, po zapoznaniu się z ostrzeżeniem i akceptacją powiadomienia o domyślnych ustawieniach dodaj nowy rekord, poprzez kliknięcie ikonę zielonego plusa.


Należy dodać teraz dwa nowe pola (lub więcej jeśli posiadamy więcej serwerów nazw). W nowo dodanym polu (pojawi się na końcu bieżącej listy edytowanych pól) wypełnij formularz zgodnie z przedstawionym schematem na zdjęciu. Wartość szkola zastąp własną nazwą. Uwaga! wartość szkola musi odpowiadać nazwie subdomeny - nie zaś całej domeny. Poniżej przykład na dla szkola.hostit.pl: Dobrze: szkola Żle: szkola.hostit.pl

W polu wartość podaj właściwy adres serwera nazwa (na zdjęciu podano przykładowe dnsy hosit.pl - zastąp je własnymi i pamiętaj o kropce na końcu - tak jak na zdjęciu). Kliknij zapisz. Delegacja powinna być widoczna do 15 minut.

Jak długo powinna trwać propagacja nowego adresu: https://hostit.pl/pomoc/535,propagacja-domeny-czas.html