Jeżeli po wpisaniu nazwy domeny w przeglądarce, otrzymujesz komunikat o nie odnalezieniu adresu lub też wczytywana jest strona ze starego serwera zamiast jej nowa zawartość; spowodowane jest to trwającą propagacją dns (odnajdywanie nowego adresu IP dla Twojej domeny).

Propagacja domeny czas

Niema jasnej granicy ile powinna potrwać propagacja nowego adresu IP. W większości przypadków, czas propagacji wynosi od 15 minut do 72h. Jakkolwiek okres może być zarówno krótszy jak i dłuższy.

Zmiana adresów IP dla subdomen lub modyfikacja już istniejącej konfiguracji DNS jest przeważnie dużo szybsza, niżeli zmiana DNSów domeny (np. przenoszenie adresu pomiędzy dostawcami usług hostingowych).

Czy można skrócić czas propagacji?

Można spróbować wymusić taką operację dla swojego komputera - jednak ta operacja nie zadziała globalnie. Oznacza to, że każdy odwiedzający będzie musiał spróbować wykonać tą operację osobiście lub zaczekać na zakończenie propagacji DNS.

Więcej na temat skrócenia czasu propagacji DNS, przeczytasz na stronie: Jak skrócić, czas propagacji domeny

Moi klienci/mój kolega już widzi domenę poprawnie - u mnie ciągle jest błąd

W przeważającej większości przypadków wygląda to tak, że nowe ustawienia DNS zadziałają wśród osób, które nigdy jeszcze nie były na Twojej stronie lub odwiedzały ją stosunkowo dawno temu. Jeśli niedawno pingowałeś domenę lub przeglądałeś jej zawartość w przeglądarce tuż przed zmianą jej ustawień (np. delegacji do innego dostawcy hostingu) - będziesz jednym z ostatnich, którzy zobaczą ja na nowym serwerze.