Osoby posiadające i utrzymujące domenę w firmie zewnętrznej mogą powierzyć obsługę poczty hostit.pl. Najprostszym sposobem jest wydelegowanie domeny na serwery DNS hostit.pl, zapewnia to najprostszą możliwą konfigurację, a jednocześnie najmniej problemów w przypadku ew. zmian w hostit.pl.

Na temat delegacji domeny i powierzenie obsługi całego ruchu przeczytasz na stronie:

https://hostit.pl/pomoc/315,posiadam-zakupiona-domene-w-innej-firmie-i-nie-bardzo-wiem-jak-podpiac-ja-do-serwera-w-hostit-pl.html

Jeżeli z jakichś względów chcesz pozostawić obsługę domeny w firmie zewnętrznej, zaś nam powierzyć obsługę tylko poczty, musisz wykonać następujące kroki.

  • Zaparkować domenę na hostit.pl (pomimo tego, że sam hosting utrzymujesz w firmie X)
  • W panelu konfiguracyjnym firmy w której utrzymujesz domenę, zmienić wpis rekordu MX - lub poprosić jej administratora o skierowanie rekordu MX na host poczta.hostit.pl

Po wprowadzeniu wszystkich zmian Twoja poczta będzie obsługiwana przez hostit.pl po rozpropagowaniu nowej konfiguracji DNS. Czas propagacji jest uzależniony od konfiguracji DNS firmy w której utrzymujesz domenę. W większości przypadków trwa to od 15 minut do kilku godzin.

Jeżeli po tym czasie Twoja poczta nie będzie nadal obsługiwana przez hostit.pl, musisz zwrócić się do pomocy technicznej firmy, w której obsługiwane są DNSy domeny.