Podczas próby wysyłki wiadomości email otrzymujesz komunikat:

SMTPUTF8 is required, but was not offered by
host <jakas-nazwa-domenowa>

Oznacza to, że podałeś adres email wykorzystując znaki diakrytyczne (w języku polskim to ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż, lub inne znaki narodowe). Np. adres email wiesław@hostit.pl zawiera literkę Ł, zaś adam@łódź.pl zawiera ł, ó i ź.

Sprawdź czy napewno adres email, na który chciałeś wysłać wiadomość zawiera polskie znaki (lub innej narodowości), czy też pomyliłeś się u usuń akcenty (Ł zamień na L, Ó na O itd).

Komunikat SMTPUTF8 is required, but was not offered by oznacza dokładnie, że serwer na który chcesz wysłać wiadomość nie obsługuje narodowych znaków w adresach email.

Jeżeli jednak nie jest to błąd i faktycznie, ktoś korzysta z adresu email z narodowymi znakami, to możesz spróbować zdekodować taki adres z IDN na PUN: korzystając z narzędzi dostępnych w sieci.

Korzystanie z narodowych adresów email jest oczywiście możliwe i obsługiwane technicznie, np. przez nasze serwery - choć nie zalecane, bo na dzień dzisiejszy (maj 2020) nie obsługiwane przez wiele serwerów odbiorczych.

Wykorzystywanie adresów email ze znakami narodowymi niesie ze sobą jeszcze jeden dość poważny problem. Napisanie na komputerze adresu email wykorzystującego Polskie lub np. Chińskie znaki przez człowieka bez zainstalowanej obsługi takiego języka klawiatury jest nie wykonalne. Dlatego zaadresowanie wiadomości do władek@hostit.pl przez np. Czecha będzie dość problematyczne.

Reasumując. Na dziej dzisiejszy (maj 2020) tworzenie adresów email ze znakami narodowymi nie jest zalecane z wyżej wymienionych powodów.