W celu zwiększenia powierzchni dla swojej skrzynki mailowej należy zalogować się do Panelu Klienta: https://panel.hostit.pl/

Krok nr 1

Zwiększenie powierzchni dla danej skrzynki odbywa się bezpośrednio w ustawieniach poczty. Jednak by było to możliwe musimy upewnić się, że konfiguracja wykupionej usługi hostingu www jaką wcześniej zastosowaliśmy nam na to pozwoli. Przechodzimy więc w pierwszej kolejności do ustawień serwera:

Wybieramy kolejno: Ustawienia – Ustawienia serweraPojawi się nam tabela gdzie możemy dowolnie podzielić zasoby wykupionej usługi na FTP, MySQL oraz Pocztę – zdjęcie poniżej.

Należy pamiętać, że przestrzeń usługi nie może być mniejsza od wielkości już wykorzystanej (np. przez bazy danych, pocztę lub pliki serwera FTP).

Należy przesunąć suwak dla powierzchni Serwera Poczty by zwiększyć jego pojemność i na końcu Zapisać wprowadzone zmiany. Jeśli wcześniej podzieliliśmy 100% dostępnej powierzchni serwera (dla FTP, MySQL i Poczta) to by zmiana powierzchni serwera Poczty była możliwa należy zmniejszyć wielkość pozostałych 9FTP, MySQL).

Krok nr 2

Po zapisaniu wprowadzonych zmian przechodzimy do ustawień dla poszczególnych skrzynek pocztowych wybierając z manu po lewej stronie kolejno:

Poczta – Skrzynki – po wyświetleniu listy skrzynek klikamy w nazwę tej dla której dokonujemy zmiany powierzchni. Czynność należy powtórzyć dla każdej skrzynki osobno.Pojawi nam się okno pozwalające na zmianę ustawień dla danej skrzynki. W pierwszej zakładce (Parametry konta) możliwe jest zwiększenie przydzielonej pojemności. Należy przesunąć suwak w polu Pojemność w prawo, a następnie zapisać wprowadzone zmiany (obrazek poniżej).