Błąd pojawia się w przypadku przekroczenia parametrów bezpieczeństwa określonych w Twoim planie konta hostingowego.

Parametry bezpieczeństwa dostępne są na stronie (w przypadku braku Twojego planu obowiązują parametry z najniższego planu):

Serwer bezpieczeństwa resetuje ustawienia po upływie wystąpienia interwału (czyli minuty, kwadransa, godziny lub doby) od zdarzenia.

Jeżeli obawiasz się, że parametr może być przekraczany częściej proponujemy upgrade konta hostingowego do wyższej opcji lub wybór hostingu dedykowanego gdzie te parametry nie obowiązują.

Pamiętaj, że wysyłka jednej wiadomości, która zaadresowana jest do kilku odbiorców traktowana jest jako wielokrotna wysyłka maila.

Jeżeli komunikat błędy kończy się kodem 001 oznacza, że limit został przekroczony na poziomie konta (czyli liczone od wszystkich skrzynek e-mail działających w ramach usługi łącznie).

Kod 002 informuje o przekroczeniu limitu przez konkretną skrzynkę email.

Co jest powodem stosowania takiego zabezpieczenia?

Wielu dostawców usługi poczty, takich jak Wirtualna Polska, Onet, Gmail czy inni masowi dostawcy bezpłatnych usług narzucają limity odbioru poczty przychodzącej z danego źródła (skrzynki email, adresu IP czy DNS).

Więcej na temat bezpieczeństwa poczty przeczytasz na stronie: https://hostit.pl/blog/458,dbaj-o-reputacje-swojej-poczty.html