Błąd Internal Server Error jest komunikatem automatycznym - nie sterowanym przez nas, komunikat ten sygnalizuje, że konfiguracja Twoich skryptów jest błędna lub aktualne generowane obciążenie jest bardzo wysokie.

Internal Server Error może pojawić się na Hostingu WWW, Hostingu Dedykowanym lub Serwerze Dedykowanym. Nasza firma nie monitoruje stanu tych błędów - ponieważ nie dotyczą bezpośrednio problemów z samym serwerem, a jedynie problemu z uruchomionym przez Ciebie oprogramowaniem.

Objawy i przyczyny błędu (Internal Server Error)

Błąd występuje okresowo. Działanie strony charakteryzuje się czkawką (strona raz na jakiś czas wyświetla błąd Internal Server Error, a następnie po przeładowaniu strony lub kilku minutach strona znowu działa). Możliwymi sytuacjami takiego stanu rzeczy jest:

  • jeden ze skryptów działa zbyt długo, po czym serwer uruchamia kolejne procesy - jeżeli kolejne procesy także nie odpowiadają lub trwa to zbyt długo - następuje wysycenie dostępnej puli jednoczesnych procesów php (określone przez parametry bezpieczeństwa).
  • stosunkowo długie generowanie wyników strony (powyżej kilku sekund) przy wzmożonym ruchu
  • błąd w oprogramowaniu skryptu
  • chwilowy wzrost oglądalności
  • brak miejsca na dysku lub przekroczona liczba plików (określone przez parametry bezpieczeństwa).

Błąd permanentny, czyli taki, który pomimo upływu czasu cały czas jest wyświetlany. Przyczyną mogą być objawy okresowe lub też:

Ponieważ błąd Internal Server Error - nie oznacza problemów z samym serwerem fizycznym, nasza firma nie monitoruje tego błędu na kontach klientów.