W przypadku zgłaszania problemów dot. konkretnych maili, prosimy o przesłanie pełnej treści nagłówków wiadomości. Treść samego maila nie jest dla nas istotna, wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w nagłówkach wiadomości email. Korzystając z opcji przekaż wiadomość i podając nasz adres email, przekazujesz nam samą treść wiadomości, z pominięciem nagłówków. Niestety tak forwardowana wiadomość email nie zawiera niezbędnych informacji.

Każdy klient pocztowy umożliwia pobranie wiadomości w formacie EML lub też pokazania pełnego źródła wiadomości. Do pobrania EML możemy, także wykorzystać klienta poczty online hostit.pl, dostępnego pod adresem https://webmail.hostit.pl

Po zalogowaniu się do webmaila (loginem jest nazwa twojej skrzynki email) klikamy na interesującej wiadomości i po otwarciu jej zawartości klikamy na ikonę więcej i następnie Pobierz (.eml)

Webmail
Webmail: Kliknij na więcej w celu pobrania eml
Thunderbird
Thunderbird: Kliknij na innej a następnie wyświetl źródło
Apple Mail
Apple Mail: Menu Widok > Wiadomość > Wszystkie nagłówki

Tak pobrany plik (lub skopiowaną treść) należy nam przesłać

Jeżeli Twój program nie umożliwia pobranie wiadomości w formacie EML, należy poszukać opcji, pokaż źródło wiadomości lub pokaż wszystkie nagłówki, następnie należy skopiować taką informację i przesłać na nasz adres email.

Przykład nagłówków z poczty EMAIL:

Certyfikat zweryfikowanej firmy
Tak wyglądają przykładowe nagłówki wiadomości email