Kolejne firmy przypominają licznym użytkownikom internetu jak ważne jest bezpieczeństwo i jak dużą wagę do tego przykładają. Zarówno w informacjach płynących od takich gigantów jak Google czy Firefox widać nacisk na bezpieczeństwo danych i nacisk na korzystanie z protokołu https.

Jak informowaliśmy w naszym wpisie już wcześniej: Firefox gorzej traktuje strony bez SSL Firefox będzie gorzej traktował strony, które nie będą pracowały w protokole HTTPS. Użytkownicy tych stron nie będą mogli skorzystać ze wszystkich funkcji na stronie

Podobne informacje napływają od giganta Google, który zamierza w przeglądarce Chrom oznaczać czerwonym Xksem strony niezabezpieczone protokołem https. Ponadto strony oznaczone protokołem https będą indeksowane wyżej niż te z protokołem http. Takie oznaczenie do tej pory było zarezerwowane dla stron, których certyfikat został błędnie zainstalowany lub po prostu wygasł.

Czy tak wkrótce będą oznaczane storny nie stosujące certyfikatów SSL
Czy tak wkrótce będą oznaczane strony, które nie stosujące certyfikatów SSL

W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, poniżej przedstawimy argumenty przemawiające za tym by twoja strona www była wyposażona w certyfikat SSL i tym samym pracowała w trybie https.

Rozwiązanie

Rozwiązanie jest prostsze niż może się wydawać. By nie paść ofiarą szykanowania czy naznaczenia naszej strony www jako niebezpieczna, wystarczy wykupić Certyfikat SSL. Oferta tych certyfikatów jest bardzo rozbudowana. Dobór zawsze należy przeprowadzić pod kątem indywidualnych potrzeb. Niemniej koszty zakupu certyfikatów są obecnie na tyle niskie, że dostępne są one nie tylko dla dużych Firm i korporacji, ale również dla małych firm a nawet osób prywatnych.


Tylko teraz Certyfikaty SSL w specjalnych cenach
Oferta ograniczona czasowo - sprawdź!

Szczegółowy opis oferowanych przez nas Certyfikatów SSL znajdziesz na naszej stronie: Certyfikaty SSL

Spotykamy się często z obawami przed procesem rejestracji i wydania Certyfikatu. Wynika to raczej z niewiedzy lub obawy przed nieznanym. Proces ten często przebiega na podstawie wymiany mailowej. W przypadku certyfikatów weryfikujących dokumenty firmy proces jest nieco bardziej rozbudowany, ale jak pisaliśmy na naszym blogu: Certyfikat z zielonym paskiem , przy odpowiednim podejściu i dopilnowaniu tematu, przebiega równie łatwo i gładko.

To nie jedyna zmiana, w poście oblikowanym w grudniu 2015, google poinformował o innych zmianach dot. algorytmu oceniania jakości Twojej strony.

Google przedwszystkim rozpozna czy do Twojej strony prowadzą linki https i http, jeśli występują oba typy linków wybierze linki z protokołem HTTPS. Dzięki temu zabiegowi nie będziemy dłużej karanii za tzw. duplicate content

Dodatkwo poniższe cechy Twojej strony spowoduje oznaczenie serwisu karnymi flagami, które spowodują obniżenie jej w rankingu wyników:

  • Czy strona nie zawiera niebezpiecznych elementów: Przekreślona kłódka na moim certyfikacie
  • Czy strona blokuje dostęp do pliku robots.txt dla pająków sieciowych odpowiedzialnych za indeksowanie sieci
  • Czy strona przekierowuje odwiedzających na strony WWW bez SSL
  • Czy strona posiada element rel="canonical" w urlach prowadzących do stron WWW bez SSL.
  • Czy występuje element noindex w meta tagach wyszukiwarki
  • Czy strona zawiera linki bez SSL w sitemapie strony.
  • Czy serwer posiada aktualny i poprawnie zainstalowany certyfikat