Obserwujemy, że niewielka część naszych klientów nadal próbuje wysyłać wiadomości email ze swojej strony poprzez funkcję mail(), pomimo tego iż została ona wycofana ze wsparcia już w 2017 roku w naszej firmie.

Wysyłka z funkcji mail() naraża Twoją stronę oraz co najważniejsze domenę na obniżenie profilu zaufania odbiorców. Może się to wiązać z odrzucaniem wysłanych wiadomości przez największych dostawców poczty (WP, Gmail, Onet, Outlook itp.) nawet w przypadku wysyłki wiadomości z innych skrzynek utworzonych w twoich domenach, które nie wykorzystują tej funkcji.

Funkcja mail() była w większości przypadków wykorzystywana przez zainfekowane strony do rozsyłania spamu, ponieważ nie wymaga hasła do wysłania wiadomości. Tym samym, każdy kto wysyła wiadomości poprzez funkcję mail() z serwera, na którym znajduje się Twoja strona - naraża cię na obniżenie reputacji twojej poczty.

Na naszej stronie jest dostępny bezpłatny kod aplikacji, który umożliwia we własnym zakresie przełączenie się na wysyłkę wiadomość poprzez SMTP. Popularne skrypty Wordpress, Prestashop i wiele innych posiadają wbudowane mechanizmy do wysyłki poczty przez SMTP.

Jeżeli masz problem z przełączeniem się na SMPT na swojej stronie, skontaktuj się z nami w celu zaproponowania dla Ciebie najlepszego rozwiązania.