W dniu 21.05.2015 odbyła się Konferencja dla Partnerów NASK w której uczestniczył nasz zespół. Pośród wielu poruszanych tematów najważniejsza informacja kierowana bezporednio do włacicieli nazw domen .pl i .eu zarejestrowanych i utrzymywanych bezpośrednio w NASK to zaprzestanie z dniem 15 czerwca bezpośredniej rejestracji nazw w domenie .pl i .eu przez NASK. Od tej daty rejestracja adresów z końcówką .pl będzie możliwa jedynie za pośrednictwem partnerów NASK.

Abonenci utrzymujący swoje nazwy z końcówką .pl bądź .eu bezpośrednio w NASK będą musieli przetransferować je do innego rejestratora. NASK zapewnia jednak, że będzie kontynuował utrzymywanie adresów co najmniej do końca okresu rozliczeniowego, który został rozpoczęty przed wejściem w życie nowego regulaminu. Abonenci zostaną poinformowani o zmianach co najmniej trzy miesiące przed zaprzestaniem przez NASK utrzymywania ich domen.

Co do dla mnie oznacza?

Jeśli posiadają państwo domeny zarejestrowane bezpośrednio w NASK należy wystąpić o wydanie kodu Authinfo i przetransferować domenę do hostit.pl Jak to zrobić krok po kroku dokładnie opisywaliśmy już wcześniej w artykule Transfer Domeny Oczywiście nie trzeba czekać do zakończenia okresu na jaki domena została wykupiona- jej transfer nie powoduje skrócenia okresu abonamentowego. Zapraszamy więc to działania.