W okresie od 15 marca 2018 roku do 13 września, Google „wygasi” zaufanie do certyfikatów wystawionych przez firmę Symantec takich jak Rapid SSL, GeoTrust oraz Thawte. Jeżeli jesteś w posiadaniu jednej ze zagrożonych marek SSL, powinieneś podjąć kroki mające na celu wdrożenie nowego SSL, który nie jest zagrożony „karą” Google.

Firma Google podjęła autonomiczną decyzję o rezygnacji z określania połączeń zaufanych dla Rapid SSL, GeoTrust oraz Thawte po tym jak prowadzone prywatne śledztwo (przez Google), wykazało, że firma Symantec wystawiła około 30 tyś. Certyfikatów SSL pod markami Rapid SSL, GeoTrust oraz Thawte z naruszeniem standardów wytyczonych przez CA/Browser Forum.

W przeglądarkach i aplikacjach Google połączenia ze stronami, korzystającymi z tych certyfikatów będzie uznane za niebezpieczne. W związku z tym zachęcamy do szybkiej wymiany certyfikatów na zgodne z przeglądarką Google (np. Comodo PositiveSSL).

Jednocześnie informujemy, że certyfikaty firmy Symantec zostaną usunięte z oferty naszej firmy z dniem 28.02.2018 roku. Wszystkie przedłużenia certyfikatów Rapid SSL, GeoTrust oraz Thawte będą odbywały się z zaproponowaniem zamienników.