Przez wiele miesięcy staraliśmy się nie podnosić cen, za wykorzystanie dodatkowych adresów SEO IP w planach serwerów wirtualnych Linux Standard i Business. Niestety w związku z całkowitym wyczerpaniem dostępnych adresów IPv4 na świecie (ceny na rynku wzrastają z dnia na dzień), nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów utrzymania pakietów SEO IP w ramach samej opłaty za serwer wirtualny, dlatego zostaliśmy zmuszeni do wprowadzenia opłaty za korzystanie z pakietów SEOIP.

Dodatkowa opłata (5 zł netto za IP / rok) jest naliczana od 3 grudnia 2012 - tylko w przypadku osób posiadających serwery z opcją SEOIP oraz przedłużenia takiego serwera na kolejny okres abonamentowy. Jeżeli nie jesteś zainteresowany dalszym korzystaniem z pakietów SEOIP, wystarczy odznaczyć opcję „Pakiet SEOIP” podczas zamawiania serwera na kolejny okres abonamentowy lub zgłosić ten fakt przed wygaśnięciem serwera do naszego biura obsługi klienta.

Jak rozpoznać, czy mój serwer posiada pakiet SEOIP

Pakiet SEOIP można rozpoznać po tym, że podczas edycji domeny lub parkowania nowej, można wybrać adres IP z pośród 5, 10 lub więcej na który ma wskazywać domeną.